IV Niedziela Zwykła ? 29.01.2017

 1. Zakończyliśmy ferie zimowe. Od  jutra Msze św. w dni powszednie o g. 7.30 i 18.00.
 2. W czwartek ? święto Ofiarowania Pańskiego,  M.B. Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o g. 9.00 i 18.00. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec. Tego dnia na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, które przyniosą swoje świece chrzcielne, a potem będą one używane w dzień I Komunii św. Rodzice, którzy nie posiadają świec zgłoszą się do ks. Andrzeja, będzie możliwość ich nabycia.
 3. Dzień 2 lutego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Po Mszy św. zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek ? wspomnienie św. Jan Bosko, prezbitera.
  Piątek ?  wspomnienie św. Błażeja. Tego dnia po Mszy św. poświęcenie gardła.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I  piątek miesiąca Adoracja Najśw. Sakramentu o g. 20.00. Zapraszamy Przyjaciół Jezusa i wszystkich parafian.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w salce na plebanii: I grupa we wtorek o g. 18.45, II grupa w niedzielę po Mszy św. o g. 9.30. Wszystkich kandydatów prosimy o uczestniczenie w niedzielnej Mszy św. o g. 9.30.
 7. Krąg biblijny w środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 8. Spotkanie ministrantów  w piątek o g. 17.30 w zakrystii.
 9. Odwiedziny chorych w sobotę od g. 9.30.
 10. Msza św. w intencji Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o g. 8.00.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 12. W odpowiedzi na zachętę św. Jana Pawła II do nieustannej modlitwy o nowe i święte powołania do kapłaństwa  w naszej diecezji trwa Sztafeta modlitwy o powołania. Każda parafia ma wyznaczone dni w ciągu roku, w których podejmuje taką modlitwę. Dla naszej parafii te dni to 30 stycznia i 17 października 2017 r. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 na której w sposób szczególny podejmiemy tę intencję. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Prosimy również by przed Mszą św. odmówić w tej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość niedzielny, Arka. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  błogosławionej Niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!

Dodaj komentarz