II Niedziela Adwentu ? 04.12.2016

 1. W adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane ku czci N.M.P., patronki adwentu. Roraty z udziałem dzieci są od poniedziałku do piątku o g. 18.00. W sobotę dla starszych o g. 7.30. W dalszym ciągu są do nabycia lampiony. Dzieci mające lampiony zostaną nagrodzone w czwartek.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  Wtorek ? wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Na pewno po wieczornych roratach do naszego kościoła przybędzie św. Mikołaj, aby obdarować  dzieci.
  Środa ? wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.
  Czwartek ? Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia będą o g. 9.00 i 18.00. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą dla biednych.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które przygotowują nas do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia. Poprowadzi je Ks. Tomasz Krzemiński ze Zgromadzenia Księży Saletynów, pracujący w Krzywym Rogu na Ukrainie.
 4. Podejmujemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece CARITAS. Małe ? 6 zł, duże ? 15 zł.
 5. Po naszych domach są roznoszone poświęcone opłatki. Bóg zapłać za składane ofiary, które będą przeznaczone na potrzeby kościoła i prace z nim związane w przyszłości.
 6. Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Krzysztofa Zaręby z ul. Naftowej. Zmarłego polecamy Bogu w modlitwie.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość niedzielny. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  błogosławionej Niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!