XXXIV Niedziela Zwykła ? Uroczystość Chrystusa Króla (20.11.2016 r.)

 1. Dzisiejszą Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia
 2. Od następnej niedzieli rozpoczynamy Adwent.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  Poniedziałek ? wspomnienie Ofiarowania NMP,
  Wtorek ? wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego, organistów i chórów. Z tej racji o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego chóru parafialnego, który  w tym roku obchodzi Jubileusz 20 – lecie swojego istnienia, naszej scholii i naszego P. Organisty. Po Mszy św. zapraszamy chór na plebanię.
  Czwartek ? wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy męczenników.
 4. We wtorek o g. 7.30 Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone. Po Mszy św. ucałowanie Jej relikwii.
 5. Krąg biblijny we środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o g. 17.00  w kościele. Przypominamy wszystkim, którzy w przyszłym roku zamierzają przyjąć ten sakrament w naszej parafii – o obowiązkowym uczestnictwie w tym spotkaniu.
 7. W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Będą już do nabycia gotowe lampiony na roraty w cenie 15 zł.
 8. Parafialna Wigilia, na którą zapraszamy bezdomnych i biednych będzie w naszej parafii  w sobotę 17.12 o g. 11.00.
 9. W ostatnią niedzielę listopada o g. 18.00 w naszej parafii  – będą Zaduszki Jazzowe – poświęcone pamięci zmarłych sosnowiczan, zmarłych artystów, poetów i pisarzy Sosnowca. Wystąpią artyści z Krakowa. Zapraszamy do udziału.
 10. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: + Izabeli Rejdak z ul. Naftowej i + Wiesławy Fordymackiej z ul. Naftowej. Zmarłe polecamy Bogu w modlitwie.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość niedzielny. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  błogosławionej Niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!