XXXIII Niedziela Zwykła ? 13.11.2016

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w czasie której wypowiemy wszyscy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Obecnie trwa nowenna  przed tą uroczystością odprawiana w naszej parafii codziennie po Mszy św. porannej przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  Czwartek ? wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  Piątek ? wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej, męczennicy,
  Sobota ? wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
 3. W sobotę 19.11 o g. 7.30 Msza św. za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika. Będziemy się modlić przez Jego wstawiennictwo w intencji Ojczyzny, ludzi pracy i bezrobotnych. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Błogosławionego.
 4. Spotkanie ministrantów w piątek o g. 17.15 w zakrystii.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o g. 18.30 w salce na plebanii.
 6. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na prześladowanych chrześcijan.
 7. W przyszłą niedzielę  przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 8. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: + Zdzisława Ramos z ul. Naftowej i + Mirosławy Okularczyk z ul. Akacjowej. Zmarłych polecamy Bogu w modlitwie.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość niedzielny z kalendarzem na 2017 rok, Cuda i łaski Boże. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  błogosławionej Niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!