XXXII Niedziela Zwykła ? 06.11.2016

 1. Trwa oktawa modlitw za zmarłych. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych i rocznych  dzisiaj o g. 17.00, a w poniedziałek i we wtorek o g. 18.00. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Wypominki roczne są 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św. o g. 8.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  Czwartek ? wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża,
  Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
  Sobota ? wspomnienie św. Jozafata Kuncewicz, biskupa i męczennika.
 3. W piątek Święto 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Msze św. w tym dniu o g. 9.00 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę. Msza św. za Ojczyznę o g. 9.00. Decyzją Episkopatu na dzień 11.11.2016, w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Polsce została udzielona dyspensa od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 4. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla, które będzie przygotowywać nas do uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana.
 5. Spotkanie ministrantów we środę o g. 17.15 w zakrystii.
 6. Krąg biblijny we środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na prześladowanych chrześcijan.
 8. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: + Łukasza Zimny z ul. Naftowej i + Kazimierza Skiby z ul. Akacjowej. Zmarłych polecamy Bogu w modlitwie.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela z artykułem o naszej parafii – o wprowadzeniu relikwii bł. Jerzego Popiełuszki przez Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka, Źródło, Gość niedzielny, Arka. Czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy  błogosławionej Niedzieli,
dziękujemy za wspólną modlitwę, a na nadchodzący tydzień: Szczęść Boże!