XXIX Niedziela Zwykła ? 16.10.2016

 1. W najbliższą środę  19. Października o g. 18.00  nastąpi uroczyste wprowadzenie do naszej parafii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszko – męczennika, którego dokona Ks. Bp Ordynariusz naszej Diecezji Grzegorz Kaszak, w obecności ks. V-Dziekana naszego dekanatu. Serdecznie wszystkich zapraszamy: chór parafialny, Żywy Różaniec, Służbę Liturgiczną Ołtarza ? ministrantów i lektorów, wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii, dzieci i młodzież, rodziny, wszystkich parafian. Możemy jeszcze składać dobrowolne ofiary na pozłacany relikwiarz.
 2. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę tego dnia przeznaczone są na misje.
 3. Przybliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych nie zapomnijmy o modlitwie w ich intencji. Przyjmowane są już wypominki za zmarłych: oktawalne i roczne. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za gazetami.
 4. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele  są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30. Odpowiadając na zaproszenie NMP z Fatimy – zapraszamy do licznego udziału całe rodziny. Dzieci uczestniczą w nabożeństwach – od poniedziałku do piątku.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  Poniedziałek ? wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  Wtorek ? święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i Służby Zdrowia,
  Środa ? wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, prezbitera i męczennika,
  Czwartek ? wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
  Piątek ? wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,
  Sobota ? wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 6. W sobotę jak każdego 22. dnia miesiąca  o g. 7.30. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże.
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Heleny Sroka z ul. Naftowej. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci pierwszokomunijnych. Różańce wręczą dzieciom rodzice.
 9. Możemy rezerwować intencje Mszy św. na Rok 2017.  Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest: Gość niedzielny, Niedziela, Źródło, Arka, Cuda i łaski Boże, Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!