XXVIII Niedziela Zwykła ? 09.10.2016

 1. Przeżywamy dzisiaj XVI Dzień Papieski. Tego dnia tworzymy żywy pomnik św. Jana Pawła II. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone  na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.
 2. Przybliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych nie zapomnijmy o modlitwie w ich intencji. Przyjmowane są już wypominki za zmarłych: oktawalne i roczne. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za gazetami.
 3. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele  są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30. Odpowiadając na zaproszenie NMP z Fatimy – zapraszamy do licznego udziału całe rodziny. Dzieci uczestniczą w nabożeństwach – od poniedziałku do piątku.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  Czwartek ? wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  Sobota ? wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 5. W piątek Dzień edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli, katechetów i wychowawców.
 6. Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę, rozpocznie się Mszą św. o g. 9.30.
 7. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 8. Jest już nowy Kalendarz z intencjami na rok 2017. Można rezerwować intencje.
 9. Uroczyste wprowadzenia relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszko do naszej świątyni  dokona ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak w środę 19. Października br. o g. 18.00. Trzeba nam zakupić  na relikwie pozłacany relikwiarz. Zwracamy się do osób, które pragną złożyć dobrowolna ofiarę, na ten cel.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adam Porada z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest: Gość niedzielny, Niedziela, Źródło, Arka. Jaś i Małego Gościa Niedzielnego z obrazkiem MB Częstochowskiej do pomalowania.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!