XXVII Niedziela Zwykła ? 02.10.2016

 1. Przybliżamy się do uroczystego wprowadzenia do naszej parafii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, którego dokona ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak w środę 19. Października br. o g. 18.00. Trzeba nam zakupić  na relikwie pozłacany relikwiarz. Zwracamy się do osób, które pragną złożyć dobrowolna ofiarę, na ten cel szczególnie do wspólnot działających w naszej parafii. Szczególnie do Żywego Różańca.
 2. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele  są odprawiane w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30. Odpowiadając na zaproszenie NMP z Fatimy – zapraszamy do licznego udziału całe rodziny. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwach – od poniedziałku do piątku – otrzymają obrazki osób, które nawiedzały Jasną Górę  i na planszy będą tworzyć żywe diamenty na koronie MB Częstochowskiej z okazji 300 ? lecia koronacji Jej obrazu.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  Wtorek ? wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  Środa ? wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
  Piątek ? wspomnienie NMP Różańcowej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian szczególnie Przyjaciół Jezusa na Adorację Najśw. Sakramentu w I piątek miesiąca od g. 20.00 do 21.00.
 6. W piątek przypada 8. rocznica śmierci pierwszego Biskupa Sosnowieckiego Ks. Bpa Adama Śmigielskiego. Polecajmy w modlitwie naszego zmarłego Pasterza Diecezji.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę o g. 19.00 w salce na plebanii.
 8. Spotkanie ministrantów w piątek o g. 17.15 w zakrystii. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza..
 9. Dzisiaj po Mszy św. jesienna zbiórka do puszek na CARITAS. Ofiary te przeznaczone będą na schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym dla dzieci, osób niepełnosprawnych i starszych.
 10. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą  na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. Jest już nowy Kalendarz z intencjami na rok 2017. Można rezerwować intencje.
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Przeździk z ul. Naftowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest: Gość niedzielny, Niedziela, Źródło. Jaś i Małego Gościa Niedzielnego z obrazkiem
  MB Częstochowskiej do pomalowania.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!