XXIV Niedziela Zwykła ? 11.09.2016

 1. Trwa nowenna przed odpustem ku czci Najśw. Zbawiciela odprawiana po Mszy św. o g. 7.30.
 2. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego ? w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najśw. Zbawiciela. Msze św. w tym dniu o g. 9.00 i 18.00 – suma odpustowa, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Proboszcz Tadeusz Król z Parafii Przemienienia Pańskiego w Cielętnikach w Archidiecezji Częstochowskiej. Na sumę zapraszamy chór parafialny, Żywy Różaniec, Służbę Liturgiczną Ołtarza i wszystkie grupy parafialne, dzieci i młodzież ? wszystkich parafian.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  Poniedziałek ? wspomnienie Najśw. Imienia Maryi
  Wtorek ? wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  Czwartek ? wspomnienie MB Bolesnej
  Piątek ? wspomnienie ŚŚ. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 25 września po Mszy św. o g. 11.00 w kościele.
 5. Spotkanie ministrantów w piątek o g. 17.15 w zakrystii. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów na ministrantów także ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.
 6. Dzisiaj kończymy akcję pomocy dzieciom z biednych rodzin w przygotowaniu im wyprawki szkolnej z okazji rozpoczętego nowego roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli przybory szkolne dla tych dzieci.
 7. Za tydzień III niedziela miesiąca przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 8. W  przyszłą niedzielę obchodzi swoje imieniny ks. Proboszcz Stanisław Litwa. Msze św. w int. Solenizanta o g. 8.00 od parafian,  a o g. 12.30 od przyjaciół. Po każdej Mszy św. poszczególne grupy mogą składać Ks. Proboszczowi życzenia.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło oraz czasopisma dla dzieci  i młodzieży, szczególnie polecamy Jasia i Małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!