XVIII Niedziela Zwykła ? 31.07.2016

 1. Dobiegają końca ŚDM w Krakowie pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Dzisiaj pożegnanie Papieża na lotnisku Kraków – Balice o g. 18.15.
 2. W ostatnich dniach również nasza parafia gościła 18. osobową grupę młodych pielgrzymów z Archidiecezji Bombaj w Indiach. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli ugościć pielgrzymów; najpierw rodzinom, które otworzyły dla nich drzwi swoich mieszkań, liderowi i wolontariuszom: Małgosi, Monice, Ewelinie, Kasi, Natalii, Adrianowi i ks. Andrzejowi za podjęty trud  przyjęcia młodych i całoroczne przygotowanie do tej wizyty, wszystkim parafianom i gościom za przyniesioną żywność na poczęstunek, finansowe wsparcie i użyczenie sprzętu do muzyki i nagłośnienia, a także praktyczną pomoc  w przygotowanie namiotów, miejsca poczęstunku i zabawy. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w przyjęciu pielgrzymów w naszej parafii. Naczynia, w których przynieśliśmy żywność są do odebrania u ks. Andrzeja.
 3. Od poniedziałku rozpoczyna się sierpień ? miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.
 4. W tym tygodniu  w liturgii przypada:
  poniedziałek ? wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  wtorek ? wspomnienie NMP Anielskiej (odpust Porcjunkuli).
  W Sanktuarium MB Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej i Matki Zagłębia  uroczysta Msza św. odpustowa o g. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka.
  czwartek ? wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,
  sobota ? święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o g. 9.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Odwiedziny chorych z racji święta w sobotę, będą w piątek od. g. 9.30.
 6. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby + Marii Czyż z ul. Willowej i + Mirosławy Ligęza z ul. Naftowej. Zmarłe polecajmy Bogu w modlitwie.
 7. Przyjmowane są już zapisy na pielgrzymkę Zagłębiowską z Będzina na Jasną Górę. Koszt 50 zł.
 8. W przyszłą niedzielę o g. 8.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 9. W trwającym okresie wakacyjnym nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 10. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu  w tygodniu jest tylko jedna Msza św. wieczorem o g. 18.00, a w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 12.30. Kancelaria  czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!