XVII Niedziela Zwykła ? 24.07.2016

 1. Już we środę przybędzie do naszej Ojczyny z posługą Apostolską Ojciec Święty Franciszek. We czwartek nawiedzi Jasną Górę. W piątek uda się do Auschwitz i Birkenau, o g. 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa na Błoniach. W sobotę o g. 8.00 będzie gościł w Łagiewnikach, a o 19.00 przybędzie na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne z młodzieżą. W niedzielę centralna Msza św. ŚDM, podczas której zostaną rozesłani na cały świat świadkowie Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj ostatni dzień pobytu w naszej parafii 18. osobowej grupy młodych pielgrzymów z archidiecezji Bombaj w Indiach. Zapraszamy serdecznie na g. 17.00 na wieczór integracyjny  ? na świętowanie gości, rodzin, wolontariuszy i wszystkich parafian. Zachęcamy do przynoszenia na poczęstunek ciast i innych potraw. Jutro ok. g.10.00 nasi goście z Indii wyjeżdżają na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem do Krakowa.
 3. W poniedziałek o g. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców III ołtarza z Bożego Ciała.
 4. Dzisiaj z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu będziemy mogli złożyć ofiarę  na pojazdy dla misjonarzy.
 5. W tym tygodniu  w liturgii przypada:
  poniedziałek ? święto św. Jakuba Apostoła,
  wtorek ? wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP,
  piątek ? wspomnienie św. Marty.
 6. W trwającym okresie wakacyjnym nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu  w tygodniu jest tylko jedna Msza św. wieczorem o g. 18.00, a w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 12.30.
  Kancelaria  czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!