ŚDM – Relacja z pobytu młodzieży z Indii (dzień I)

„Gość w dom – Bóg w dom”

W środę po północy nasza parafia rozpoczęła wielkie tygodniowe święto – do poniedziałku 25 lipca – w ramach Światowych Dni Młodzieży w diecezji (ŚDM) gościmy 18 młodych ludzi z Bombaju w Indiach.
Młodzież przebyła długą drogę, aby nocną porą, po godz. 24:00 cało i zdrowo dotrzeć do Sosnowca na plac przy szkole muzycznej na Wawelu. Tam nastąpiło przyjęcie grupy przez Księdza Andrzeja, wolontariuszy na czele z liderką Gosią oraz przedstawicieli  8 rodzin z naszej parafii, które będą gościć młodzież w swoich domach. Rodziny zabrały młodych na słuszny odpoczynek.

Przybyli do nas:
Janice FERNANDEZ (k) LIDERKA
Lennox DALMEIDA (m)
Derek DANTHI (m)
Travis BRAGANZA (m)
William CARVALHO (m)
Andriya COLACO (k)
Akshay COLACO (m)
Vynelan D?COSTA (m)
Krystalle AGUIAR (k)
Sarah AZAVEDO (k)
Cliantha D?SILVA (k)
Larisa D?SILVA (k)
Wayne COUTINHO (m)
Brynel COUTINHO (k)
Sharita D?SOUZA (k)
Sharon LOBO (k)
Serena DIAS (k)
Larissa COELHO (k)

Młodzież przez cały tydzień będzie realizowała przygotowany w diecezji, dekanacie i parafii program, poznawała nasz region i okolice.
Zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcieliby się wspólnie modlić i bawić, m.in. na Mszę św. w niedzielę o godz. 8, a popołudniu na godz. 17:00 na plac kościelny. Odbędzie się tam piknik z zabawami integracyjnymi oraz prezentacją grupy z Indii. Jest to wspaniała okazja, by doświadczyć powszchności oraz różnorodności Kościoła i uwielbiać Boga za ten dar. Zachęcamy w tym tygodniu do modlitwy za naszych gości, wolontariuszy oraz rodziny.
Na naszej stronie parafialnej będą pojawiały się krótkie relacje z każdego dnia pobytu gości. Zachęcamy do śledzenia.
e.o.