XVI Niedziela Zwykła ? 17.07.2016

 1. W trwającym okresie wakacyjnym nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 2. We wtorek w godzinach wieczornych przyjedzie do naszej parafii 18. osobowa grupa pielgrzymów z archidiecezji Bombaj w Indiach. W ramach pobytu w naszej diecezji młodzież ta odwiedzi Częstochowę i Oświęcim. W czwartek będziemy przeżywali dzień dekanalny, z tej okazji Msza św. w Katedrze o g. 10.00. W sobotę o g. 17.30 Msza św. na Placu Papieskim dla wszystkich pielgrzymów, rodzin goszczących młodzież,  wolontariuszy i diecezjan, której przewodniczy Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. W przyszłą niedzielę o g. 8.00 wspólna Msza św. naszych parafian i gości z Indii, którzy dni w diecezji spędzają w domach rodzin naszej parafii,  a  o g. 17.00 wieczór integracyjny na terenie parafii ? świętowanie gości, rodzin, wolontariuszy ? zapraszamy wszystkich parafian. Zachęcamy do przyniesienia gotowych potraw, ciast na poczęstunek albo do złożenia ofiary pieniężnej na ten cel.
 3. W czwartek 21 lipca Msza św. w intencji mieszkańców, którzy budowali I ołtarz na Boże Ciało.
 4. W tym tygodniu przypada:
  w środę ? wspomnienie bł. Czesława,
  w piątek – święto św. Marii Magdaleny,
  w sobotę ? święto św. Brygidy Szwedzkiej, Patronki Europy.
 5. W piątek 22 lipca Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
 6. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu będziemy mogli złożyć ofiarę  na pojazdy dla misjonarzy.
 7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w tygodniu jest tylko jedna Msza św. wieczorem o g. 18.00, a w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 12.30.
  Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy
 za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!