XII Niedziela Zwykła ? 19.06.2016

 1. Serdecznie zapraszamy na trwające nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  wtorek ? wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  środa ? jak każdego 22 dnia miesiąca o g. 18.00 – Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, której obraz i relikwie znajdują się w naszej świątyni. Przynieśmy ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
  piątek ? Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Tego dnia przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców i wychowawców, by z tej okazji uczestniczyli we Mszy św., w tym dniu o g. 7.30 lub o g. 18.00, a także przystąpili do spowiedzi św. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. wieczorną od g. 17.30.
 3. Z radością informujemy, że nasza parafia otrzymała relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika (do odczytania pismo Ks. Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Białymstoku). Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła przez Ks. Biskupa Ordynariusza  odbędzie się w październiku w rocznicę śmierci męczeńskiej bł. Ks. Jerzego.
 4. Dzisiaj o g. 17.30 Ks. Bp Grzegorz Kaszak odprawi na Placu Papieskim w Sosnowcu Mszę św. – w 17 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.
 5. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Józefa Kołacz z Zabrza. Jego rodzina mieszka w naszej parafii. Zmarłego polecajmy bogu w modlitwie.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i czasopisma dla dzieci i młodzieży – w tym Mały Gość Niedzielny na cały okres wakacyjny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże!