IX Niedziela Zwykła – 29.05.2016

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała.
 2. Ostatnie nabożeństwo majowe we wtorek po Mszy św. wieczornej. Tego dnia przypada święto Nawiedzenia NMP.
 3. Od środy 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. We środę wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
 6. W czwartek uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała o g. 18.00. Po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna  na placu kościelnym, a potem poświęcenia wianków  z ziół i kwiatów.
 7. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o g. 9.00 i 18.00. Tego dnia nie ma postu.
 8. Z racji I piątku adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się półgodziny wcześniej od g. 19.30 i zakończy o g. 21.00. Będzie to modlitwa za kapłanów. W tym czasie o g. 20.00 w naszej katedrze, kapłani naszej diecezji będą przeżywali – z racji Roku Miłosierdzia – swój Jubileusz Kapłanów.
 9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 10. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.30.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jak co roku Święto Dziękczynienia. W całej Polsce po Mszy św. zbiórka do puszek na zakończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 12. W przyszłą niedzielę o g. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca.
 13. Dziękujemy rodzinie, która ufundowała nowe obrusy eucharystyczne na Boże Ciało.
 14. Jak zapewne zauważyliśmy w czasie procesji Bożego Ciała ? zostało zakupione nowe nagłośnienie zewnętrzne. Było to bardzo konieczne, bo stare miało już 20 lat i nie działało. Koszt 3000 zł. Zakupiliśmy je na raty. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.
 15. W ostatnim tygodniu zmarła + Czesława Brzyska z ul. Naftowej. Pogrzeb odbył się w woj. kujawsko ? pomorskim. Zmarłą polecajmy Bogu w modlitwie.
 16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło,Gość Niedzielny,  i czasopisma dla dzieci i młodzieży.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.