Uroczystość Najświętszej Trójcy – 21.05.2016

  1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiane są codziennie po Mszy św. wieczornej.
  2. Wczoraj w naszej parafii 5 dziewczynek przystąpiło do wczesnej I Komunii św. Dzieci te uczęszczają do szkoły na terenie archidiecezji katowickiej, gdzie istnieje taki zwyczaj.
  3. We wtorek 24.05 wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych.
  4. Wczoraj zostały wymienione na żyrandolach żarówki. Zostały założone żarówki ledowe. Ta zmiana powinna dać nową jakość oświetlenia świątyni i niższe rachunki za zużycie energii.
  5. Spotkanie ministrantów w niedzielę o g.10.30 w zakrystii.
  6. Krąg biblijny we środę po Mszy św. o g. 18.00 i nabożeństwie majowym.
  7. We czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy św. o g.11.00 ? bez kazania, wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Ołtarze będą w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie ołtarzy: I ołtarz ? Naftowa 23 (przygotowuje ks. Andrzej z młodzieżą), II ołtarz ? Akacjowa między nr 6 i 8, III ołtarz ? Naftowa 27 I, IV ołtarz przy kościele ? Żywy Różaniec. Zakończenie procesji w kościele. Serdecznie zapraszamy panów  do niesienia baldachimu, sztandarów, nagłośnienia. Ministrant poniesie krzyż. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatów.
  8. Zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej strony internetowej: www.zbawiciel.sosnowiec.opoka.org.pl. Strona jest pod starym adresem aktualizowana i doskonalona,  zapraszamy osoby chętne do współpracy przy tworzeniu strony (e-mail: zbawiciel@sosnowiec.opoka.org.pl).
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny,  i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.