Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016

 1. Jutro w poniedziałek 16 maja – II Dzień Zielonych Świąt ? NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 9.00 i 18.00
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
 3. Wczoraj w naszej sosnowieckiej katedrze zostało wyświęconych 6 nowych kapłanów, których polecamy Bogu w modlitwie.
 4. We czwartek 19 maja ? Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii Rocznica I Komunii św. dzieci na Mszy św. o g. 11.00. Dzieci z rodzicami spotykają się przed kościołem o g. 10.45. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców w piątek o g. 17.30.
 6. W ostatnim czasie konieczna była naprawa całej rozdzielni elektrycznej w kościele. W rozdzielni został wymieniony cały osprzęt modułowy z całym okablowaniem. Koszt tych prac to 1280 zł.
 7. Cały czas jest otwarte konto bankowe naszej parafii na które możemy składać ofiary na kościół, jeżeli chcemy kontynuować prace wykończeniowe. Numer konta i adres parafii podany jest na drzwiach przy wyjściu z kościoła i w gablocie. Na stoliku z gazetami znajdują się kartki z tym numerem konta. Będą też wkrótce gotowe blankiety na przelewy bankowe z wpisanym numerem konta.
 8. Par. Najśw. Zbawiciela w Sosnowcu i Stowarzyszenie Artystyczno ? Edukacyjne im. Konstantego Ćwierka w Sosnowcu zapraszają na Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru Katedralnego „Lutnia” pod dyr. Ryszarda Młyńczka oraz Chóru „Salavtoris Amici” pod dyr. Jerzego Sojki w sobotę 21 maja o g. 19.00 w naszym kościele.
 9. Trwa nowenna do św. Rity, przed jej główną uroczystością, którą będziemy obchodzili 22 maja na Mszy św. o g. 8.00. Prosimy przynieść ze sobą róże, które zostaną poświęcone.
 10. Spotkanie ministrantów w niedzielę o g. 10.30 w zakrystii.
 11. Przybliżamy się do Urocz. Bożego Ciała. Ołtarze będą w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie ołtarzy: I ołtarz ? Naftowa 23 ( przygotowuje ks. Andrzej z młodzieżą), II ołtarz ? Akacjowa między nr 6 i 8, III ołtarz ? Naftowa 27 I, IV ołtarz przy kościele ? Żywy Różaniec.
 12. Zapraszamy do odwiedzenia naszej parafialnej strony internetowej.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.