Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego ? 08.05.2016

 1. Trwa miesiąc maj poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe ku czci NMP odprawiane są codziennie po Mszy św. wieczornej.
 2. Spotkanie parafialnej grupy wolontariuszy, którzy będą posługiwali na Światowych Dniach Młodzieży dzisiaj po Mszy św. o g. 17.00 w salce na plebanii.
 3. Jutro Liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W piątek wspomnienie NMP z Fatimy.
 5. W sobotę św. Macieja Apostoła.
 6. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie w przyszłą niedzielę i zakończy okres wielkanocny.
 7. Od 13 maja rozpocznie się nowenna do św. Rity, przed jej główną uroczystością, którą będziemy obchodzili 22 maja na Mszy św. o g. 8.00.
 8. Spotkanie ministrantów w niedzielę o g.10.30 w zakrystii.
 9. Krąg biblijny we środę po Mszy św. o g. 18.00 i nabożeństwie majowym.
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Henryka Noll z ul. Akacjowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 11. W przyszłą niedzielę 15 maja ks. Proboszcz Stanisław Litwa odprawi o g. 12.30 Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu 30 rocznicy swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału chór parafialny, Żywy Różaniec, ministrantów, wszystkie grupy parafialne i wszystkich parafian.
 12. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 22 maja o g.11.00.
 13. W sobotę 14 maja o g. 10.00 diakoni naszego seminarium przyjmą świecenia kapłańskie.
 14. Przybliżamy się do Urocz. Bożego Ciała. Ołtarze będą w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie ołtarzy: I ołtarz ? Naftowa 23 ( przygotowuje ks. Andrzej z młodzieżą), II ołtarz ? Akacjowa między nr 6 i 8, III ołtarz ? Naftowa 27 I, IV ołtarz przy kościele ? Żywy Różaniec.
 15. W dzisiejszą niedzielę cała Polska pomaga ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
 16. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna taca na potrzeby kościoła i parafii. Bóg zapłać za wyjątkowe potraktowanie tej tacy.
 17. Zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej strony internetowej: zbawiciel.sosnowiec.opoka.org.pl. Strona jest pod starym adresem aktualizowana i doskonalona,  zapraszamy osoby chętne do współpracy przy tworzeniu strony. E-mail: zbawiciel@sosnowiec.opoka.org.pl.
 18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny i czasopism dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.