VI Niedziela Wielkanocna – 01.05.2016

 1. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
 2. Również dzisiaj wspominamy św. Józefa rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Modlimy się za pracujących, a szczególnie za bezrobotnych.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 4. We wtorek 3 maja Urocz. NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym: 8.00,  9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Msza święta za Ojczyznę o g. 11.00.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W najbliższą sobotę klerycy V roku naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w sobotę od g. 9.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w I piątek od g. 20.00.
 9. W porozumieniu z Ekonomem Diecezji Sosnowieckiej został dokonany w naszej parafii przegląd stanu technicznego kościoła i plebanii, instalacji elektrycznej kościoła i plebanii, szczelności instalacji gazowej na plebanii, kontrola przewodów kominowych na plebanii, kontrola zabezpieczeń przeciwpożarowych. Stan jest dobry. Koszt badań wyniósł 1700 zł. Takie badania powinny być przeprowadzane co roku, aby ważne było ubezpieczenie kościoła.
 10. Spotkanie ministrantów w niedzielę o g.10.30 w zakrystii.
 11. W piątek sakramentalny związek małżeński zawarli: Tomasz Bugajski i Martyna Underowicz. Nową rodzinę polecajmy Bogu w modlitwie.
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Włodzimierza Paniewskiego z ul. Akacjowej. Zmarłego polecajmy Bogu w modlitwie.
 13. W niedzielę 15 maja ks. Proboszcz Stanisław Litwa odprawi o g. 12.30 Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu 30 rocznicy swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału chór parafialny, Żywy Różaniec, ministrantów, wszystkie grupy parafialne i wszystkich parafian.
 14. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 22 maja o g.11.00, spotkanie rodziców tych dzieci  z ks. Andrzejem w niedzielę 8 maja po Mszy św. o g. 11.00.
 15. W tym tygodniu przypada: 2 maja  św. Atanazego, bpa i św. Zygmunta; 4 maja ? św. Floriana, męczennika;  6 maja ? święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba.
 16. Zachęcamy rodziny naszej parafii, aby zgłaszały się do przyjęcia młodzieży, która przyjedzie do Sosnowca przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się pod przewodnictwem  Ojca Św. Franciszka w Krakowie. Wypełnijmy deklarację, którą zostawiliśmy podczas kolędy, przynieśmy ją do kancelarii lub zakrystii. Nasza parafia ma przyjąć 35 osób. Okażmy naszą piękną polską gościnność.
 17. Zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej strony internetowej: zbawiciel.sosnowiec.opoka.org.pl. Strona jest pod starym adresem aktualizowana i doskonalona,  zapraszamy osoby chętne do współpracy przy tworzeniu strony. E ? mail: zbawiciel@sosnowiec.opoka.org.pl.
 18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny,  i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy – Szczęść Boże.