V Niedziela Wielkanocna – 24.04.2016

 1. Jutro święto św. Marka Ewangelisty.
 2. W piątek 29.04 ? święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
 3. W sobotę wspomnienie św. Piusa V, papieża.
 4. Krąg biblijny we środę po Mszy św. o g. 18.00 w salce na plebanii.
 5. Spotkanie ministrantów w niedzielę o g.10.30 w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę o g. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca.
 7. Figura św. Michała Archanioła została postawiona na nabytej kolumnie z kamienia w stylu greckim.
 8. W niedzielę 15 maja ks. Proboszcz Stanisław Litwa odprawi o g. 12.30 Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu 30 rocznicy swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału chór parafialny, Żywy Różaniec, ministrantów i wszystkie grupy parafialne.
 9. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 22.05 maja o g.11.00, spotkanie rodziców tych dzieci z ks. Andrzejem w niedzielę 8 maja po Mszy św. o g. 11.00.
 10. W odpowiedzi na apel Ojca św. Franciszka dzisiaj zbiórka do puszek na cierpiących i poszkodowanych na Ukrainie.
 11. Zachęcamy rodziny naszej parafii, aby zgłaszały się do przyjęcia młodzieży, która przyjedzie do Sosnowca przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się pod przewodnictwem  Ojca Św. Franciszka w Krakowie. Wypełnijmy deklarację, którą zostawiliśmy podczas kolędy, przynieśmy ją do kancelarii lub zakrystii. Nasza parafia ma przyjąć 35 osób. Okażmy naszą piękną polską gościnność.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny,  i czasopisma dla dzieci i młodzieży: Jaś i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego wypoczynku, dziękujemy za wspólną modlitwę, a na najbliższe dni życzymy Szczęść Boże.